Schudnij bez głodu.

Schudnij bez głodu.

Wiele osób uważa, że utrata masy ciała jest bolesna. Aby zrzucić te uparte kilogramy, musisz cały czas głodować. Wiele osób boi się nawet wyznaczyć sobie cel odchudzania, ponieważ nie mogą znieść myśli o głodzie i frustracji, które kojarzą z dietą.

Wielu ludzi woli mieć nadwagę niż cierpieć z powodu głodu.

Kto może ich winić?

Gdyby jedynym sposobem na zrzucenie wagi lub pozostanie szczupłym, było głodzenie się przez cały czas, bardzo niewiele osób miałoby idealną wagę, a ogromna większość planety miałaby olbrzymią nadwagę. Na szczęście to nie jest konieczne.

Nasze ciało jest cudownym urządzeniem. Jest naprawdę niesamowite! Jego naturalny rytm i wewnętrzne działanie mówi nam, kiedy jesteśmy głodni. Ma mechanizm samoobrony, który informuje, kiedy trzeba uzupełnić paliwo. Głód to sygnał, którym ciało powiadamia Cię, że POTRZEBUJESZ jeść, abyś mogła utrzymać zdrowy poziom energii i mieć rezerwy niezbędne do uzdrowienia, naprawy i wytworzenia komórek. Poważny głód, na pograniczu bólu, jest silnym sygnałem samozachowawczym od ciała, że jest w niebezpieczeństwie i potrzebuje natychmiastowego jedzenia, aby przywrócić równowagę. Sygnałów tych nie należy ignorować!

Twoje ciało nie ma pojęcia, że żywność jest powszechnie dostępna i że jest to jeden z najtańszych towarów w XXI wieku. Twoje ciało działa tak samo, jak ciała Twojego starożytnego przodka. Od jego czasów ogólny wygląd ludzkiego ciała nie zmienił się ani trochę. Kiedy Twoi starożytni przodkowie żyli w jaskiniach, polegali na swojej zdolności do polowania na jedzenie, aby się wyżywić. Czasami chodzili dni lub tygodnie bez sukcesu, a ciało wysyłało im sygnały ostrzegawcze, że grozi im poważne niebezpieczeństwo. Gdy tylko zjedli, ciało natychmiast, wciąż będąc w trybie samozachowawczym, zgromadziło tyle energii, ile mogło w rezerwie, jaką jest tłuszcz! Twoje ciało działa dzisiaj dokładnie tak samo.

Głodowanie po prostu nie działa. Myślenie, że musisz głodować, aby schudnąć, jest sprzeczne z naturą. Oczywiście możesz uzyskać jakiś efekt. Są ludzie, którzy po prostu nie jedzą wystarczająco dużo jedzenia, aby utrzymać energię, ale wszyscy mają skutki uboczne tego rodzaju diety.

Wiemy, że diety głodowe nie działają i jednocześnie nie chcesz spędzać 2 godzin dziennie na siłowni. Jak zatem schudnąć? Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz głodować, aby schudnąć. Nie potrzebujesz też nadmiernych ćwiczeń. Prawda jest taka, że regularne odżywianie i zapewnianie organizmowi wszystkich składników, których potrzebuje, jest kluczem do osiągnięcia i utrzymania zdrowego, szczupłego ciała. Nie pozwalając sobie na głód, w rzeczywistości unikniesz przejadania się — co zwykle dzieje się, gdy łamiesz dietę głodową.

Jedną z metod jest spożywanie pięciu lub sześciu, dość małych, zdrowych posiłków podzielonych na cały dzień. Zamiast jeść trzy duże posiłki na śniadanie, lunch i kolację, podziel tę samą ilość jedzenia na 6 posiłków i zjedz wyjątkowo mały posiłek między małym śniadaniem a lunchem, jeden między lunchem a kolacją, a jeśli jesteś głodna, zjedz kolejny. Staraj się unikać spożywania ostatniego posiłku do 2 godzin przed snem.

Nie czekaj, kiedy poczujesz głód. Zjedz jak najszybciej. Jeśli długo przeciągniesz czas między posiłkami, Twoje ciało przejdzie w tryb paniki, myśląc, że nie masz wystarczających zasobów, aby je nakarmić. Dlatego spożywanie częstych, ale mniejszych posiłków pomoże utrzymać Twoje ciało w satysfakcji i będziesz mniej skłonna do nadmiernego objadania się.

Nie opuszczaj posiłku w nadziei, że pomoże to spalić dodatkowe kalorie. Możesz wierzyć, że pomijając posiłek, zaoszczędzisz kalorie, ale, jak zauważyłaś, dzieje się odwrotnie. Ponadto, jeśli nie będziesz spożywać posiłków przez dłuższy czas, istnieje większe prawdopodobieństwo nadmiernego pobłażania sobie, gdy masz dość i nie możesz już dłużej głodować.

Czy zdajesz sobie również sprawę z tego, że opuszczając posiłki, spowalniasz metabolizm? Ponieważ Twoje ciało myśli, że brakuje żywności, nie tylko magazynuje dodatkowy tłuszcz, ale także zmniejsza ilość spalanego tłuszczu. Uruchamia się naturalny instynkt przetrwania organizmu, przybiera się na wadze i spala mniej kalorii i tłuszczu. Gdy ciało spala tłuszcz, aby przekształcić go w energię, zauważysz, że stajesz się ospała i zmęczona. Głodzenie się po prostu nie działa!

Oprócz jedzenia mniejszych, częstszych posiłków powinnaś także nauczyć się jeść wolniej. Odkładaj swój nóż i widelec pomiędzy każdym kęsem i przeżuwaj kilka sekund dłużej niż zwykle. Uświadomienie sobie, że ciało jest pełne i całkowicie usatysfakcjonowane, może zająć do 20 minut. Kiedy jesz w szybkim tempie, „wpychasz” do ciebie jedzenie, zanim zdążysz rozpoznać sygnał pełności. Kiedy jesz w wolniejszym tempie, zaczynasz rozpoznawać te sygnały z twojego ciała i ćwiczyć się w ich rozpoznawania na wcześniejszym etapie.

Poświęć dodatkowe 15 minut dziennie na ruch. Dla niektórych z Was może to brzmieć dużo. Wszystko, co musisz zrobić, to iść do przystanku autobusowego dalej lub zaparkować samochód 5 minut dalej niż zwykle. W porze lunchu przejdź 5 minut spacerem lub schodami zamiast windy. Spacer do lokalnego sklepu zamiast jazdy samochodem. Codziennie ćwiczenie 15, 30 lub nawet godziny, jest proste, jeśli podzielisz to w ten sposób. I pamiętaj, nie głoduj, to po prostu nie działa!

>