Jak Schudnąć I Trzymać Tłuszcz z Daleka Bez Ścisłej Diety white long sleeve shirt sitting on black and brown bench

Jak Schudnąć i Trzymać Tłuszcz z Daleka Bez Ścisłej Diety

Ile razy słyszałaś, jak przyjaciółka mówi: „Jestem na diecie”? Czy zdarza się, że Twoja przyjaciółka traci trochę na wadze, zanim ponownie odzyska wszystko, co straciła?

Założę się, że słyszałaś także, jak ktoś mówił, że „Cardio jest najlepsze do utraty wagi”. Osoba ta następnie wielbiła nabożnie bieżnię, ale wyniki były boleśnie powolne. Wkrótce poddała się i odzyskała cały ciężar, który straciła, a czasem nawet zyskała dodatkowe kilogramy!

A może sama pomyślałaś, że w końcu znalazłaś odpowiedź na trwałą utratę wagi. Przeszłaś na ścisłą dietę i wytrzymałaś, codziennie walcząc ze sobą. Zrzuciłaś kilogramy naprawdę szybko. Jednak coś jest nie tak, kiedy patrzysz w lustro ubrana w swoją ulubioną sukienkę. Tak, straciłaś trochę na wadze, ale jakoś kształt Twojego ciała nie jest taki, jak byś chciała. A potem nagle stop – spadek masy zatrzymuje się i ani drgnie.

Bez względu na to, jak surowa jest Twoja dieta i rygorystyczne są ćwiczenia cardio, Twoja waga po prostu nie chce już spadać. Potem jak w najgorszym koszmarze, faktycznie zaczynasz przybierać na wadze! Czujesz rozczarowanie, ponieważ przez brak efektów, zaczynasz szukać pocieszenia w jedzeniu, a waga znów wraca. Program kończy się niepowodzeniem, a Ty obwiniasz za wszystko złe geny. Dlaczego???

Dlaczego Drakońskie Diety Nie Działają

Dlatego. Po pierwsze rzuć okiem na tytuł tego artykułu. To „trzymać tłuszcz z daleka”, a nie „schudnąć” jest kluczem. Chodzi mi o to, że po prostu tracąc na wadze, stracisz również część masy mięśniowej. Utrata mięśni spowoduje, że tempo metabolizmu związane ze spalaniem kalorii spowolni. Dlatego musisz budować mięśnie, tracąc tłuszcz. Możesz nawet przytyć, ponieważ mięśnie są cięższe niż tłuszcze. Struktura ciała jest ważniejsza od wyniku na wadze w łazience.

Aby stracić trwale tłuszcz, musisz połączyć zdrowe nawyki żywieniowe, włączyć ćwiczenia cardio i ćwiczenia z ciężarami, aby zbudować mięśnie. Za każdy kilogram mięśni, które zbudujesz, spalisz dodatkowe 70-100 kalorii dziennie, nawet nie robiąc nic. Czy możesz sobie wyobrazić korzyści z 5 kg dodatkowych mięśni? Będziesz spalała od 350 do 500 dodatkowych kalorii dziennie, nawet jeśli po prostu leniuchujesz. Każdego dnia będziesz spalać Big Maca! Aby dodatkowo zilustrować mój punkt widzenia, 1 kg tłuszczu = około 7700 kalorii, a więc jeśli spalisz 500 kalorii dziennie z powodu dodatkowych mięśni, będziesz spalała około 1 kg co 2 tygodnie po prostu ze względu na wyższy wskaźnik metabolizmu!

Będziesz także wyglądać dobrze, zdrowo i fit! Czy można się dziwić, dlaczego kulturyści jedzą mnóstwo jedzenia, ale nie tak łatwo tyją?

Wszyscy wiedzą, że intensywne cardio i ścisłe diety powodują utratę masy mięśniowej, a nie tylko tłuszczu. Tak więc, chociaż na początku stracisz trochę na wadze, będziesz wyglądać jak, cóż, mniejsza wersja siebie ze spuszczonym powietrzem. Nie tego chcemy, prawda?

Tak więc, gdy tracisz coraz więcej mięśni, Twój metabolizm zaczyna zwalniać. Co więcej, Twoje ciało zacznie oszczędzać tłuszcze i chętniej „zje” Twoje mięśnie dla energii, ponieważ reaguje na Twoją ścisłą dietę. To, co się następnie dzieje, polega na tym, że osiągasz efekt plateau i bez względu na to, co zrobisz, nie zmniejszysz już masy. Krótko mówiąc, jest to efekt „jo-jo”, o którym tak wiele słyszymy.

Utrata Tłuszczu Jest „Prosta”

Utrata tłuszczów jest prosta. I zauważ, że powiedziałam „prosta”, ale nie powiedziałam, że jest „łatwa”. Moje wskazówki będą łatwe do zrozumienia, ale wykonanie będzie wymagać od Ciebie determinacji i dyscypliny. Jest to zmiana stylu życia, która ma na celu utratę tłuszczów na stałe. Będziesz zadowolona, że to zrobiłaś, ponieważ przyzwyczaisz się do zmian już za kilka tygodni. Po tym czasie stanie się to dla Ciebie kultywowanym nawykiem, szczególnie gdy zostaniesz nagrodzona sprawniejszą, zdrowszą, szczuplejszą wersją siebie. Do tego ze zdrową I świetlistą cerą!

Oto jak to robisz. Utrata tłuszczów oznacza po prostu, że musisz spalić więcej kalorii, niż zużywasz. Kropka.

Podnoś ciężary za pomocą ćwiczeń złożonych — zapomnij o tych drobnych mięśniach bicepsów i tricepsów. Wybierz duże grupy mięśni, takie jak nogi, plecy i klatki piersiowej. Dlaczego? Ponieważ pracujesz dużymi mięśniami o większej masie, a to oznacza, że większa część ciała pracuje, co przekłada się na większe zużycie kalorii. Jeśli jesteś w formie, rób mega zestawy (4 lub więcej ćwiczeń bez odpoczynku pomiędzy ćwiczeniami).

Oto przykład. Wykonuj tylko jeden zestaw każdego ćwiczenia bez przerwy między ćwiczeniami. Wybierz masę około 60% -70% tego, co zwykle podnosisz i celuj w 25 powtórzeń. Zrób więcej, jeśli możesz lub dopóki Twoje mięśnie nie będą zmęczone, a następnie przestań. Wyjdź z siłowni. Cała rutyna nie powinna zająć Ci więcej niż 40 minut.

Połączysz trening cardio z treningiem z ciężarami, a Twój metabolizm będzie się palił przez kilka następnych godzin. Rób to 3 razy w tygodniu z przynajmniej jednodniowym odpoczynkiem pomiędzy wizytami na siłowni.

Ile Ćwiczyć, Aby Schudnąć?

W przypadku treningu cardio idź pobiegać rano przed śniadaniem. Jeśli biegasz z normalną prędkością, kontynuuj jogging przez co najmniej 45 minut. Jeśli biegasz z 65% do 80% maksymalnego tętna (będziesz dyszeć, nie będziesz mogła śpiewać ani dokończyć zdania podczas biegu), to wystarczy 20-30 minut. Cokolwiek więcej może spowodować rozpad mięśni. Możesz przeplatać szybsze odcinki wolniejszymi, aby złapać oddech. Rób to 5-6 razy w tygodniu.

Nawyki żywieniowe? To już miejsce na indywidualną konsultację, bo każdy jest inny. Ważne, aby w Twojej diecie nie zabrakło żadnego składnika, inaczej organizm zje mięśnie, o które w pocie czoła walczysz. Zjedz od 5 do 6 posiłków dziennie, jeśli możesz. Ma to na celu karmienie organizmu, aby nie mógł przejść w tryb głodu i zacząć oszczędzać tłuszcze. Jednocześnie zwiększy to metabolizm, ponieważ Twoje ciało spala kalorie podczas trawienia jedzenia. Odrzuć wszystkie napoje alkoholowe i bezalkoholowe i przestań dodawać cukier do kawy i herbaty. Po prostu powstrzymując się od słodkich napojów, możesz już pozbyć się 200 kalorii dziennie. Zamiast tego pij dużo wody.

A tak przy okazji, cała ta praca i brak zabawy grozi znudzeniem i zmęczeniem. Wybierz dzień na relaks w tygodniu. W tym dniu nie ma ćwiczeń. Rozkoszuj się ulubionym jedzeniem, jeśli musisz. Poklep się po plecach i nagradzaj się za kolejny wyczerpujący tydzień. W końcu Twoje ciało oraz Twoja psychika też musi się zregenerować.

Gdy osiągniesz swoje cele związane z utratą tłuszczu i będziesz zadowolona ze swojego rozwoju mięśni, możesz podejść do swojej rutyny nieco łagodniej. Rzadziej odwiedzaj siłownię, wykonuj krótsze biegi. Nie zaszkodzi Ci także, jeżeli wprowadzisz większe luzy w swojej diecie. Z powodu większej muskulatury Twoje ciało jest teraz maszyną spalającą tłuszcz. Zasłużyłaś na ten luksus.

Proste? Pewnie. Jednak czy jesteś wystarczająco zdeterminowana, aby stracić tłuszcz i powstrzymać go na stałe? Kto powiedział, że musisz iść na drakońską dietę, aby schudnąć i odtłuścić ciało na zawsze? Teraz Twój ruch!

>