Chcesz Stracić Wagę Czy Tłuszcz?

Większość ludzi nie chce po prostu schudnąć, chce mieć sprawne i wyszczuplone ciało, aby czuć się pewnie. Trudno to osiągnąć na diecie niskokalorycznej. Możesz stracić trochę tłuszczu, ale także stracisz dużo mięśni. Może to sprawić, że poczujesz się słaba i ospała, bez energii do życia i do treningów.

Niektórzy używają terminu „utrata masy ciała”, podczas gdy inni nazywają odchudzanie „utratą tłuszczu”, jednocześnie wielu używa terminu „utrata masy ciała” i „utrata tłuszczu” zamiennie. Czy mają na myśli to samo? Dla wielu ludzi te słowa oznaczają to samo, ale mogą one mieć zupełnie inne znaczenie. Musisz znać różnicę, jeśli chcesz schudnąć skutecznie i zdrowo.

Po wejściu na wagę łazienkową każdego ranka, możesz odczytać zmiany w masie ciała, a nie utratę tłuszczu. Wagi łazienkowe nigdy nie są dokładne w określaniu utraty tłuszczu.

Czemu? Ponieważ mierzą całkowitą wagę, a nie samą tkankę tłuszczową. Jeśli ważysz się rano przed śniadaniem po wypróżnieniu, prawdopodobnie uzyskasz najniższy odczyt niż w ciągu dnia, ponieważ Twoje ciało jest odwodnione przez godziny bez uzupełniania płynów podczas snu i po porannym opróżnieniu jelit. Po nocy snu i niejedzenia niczego Twój sklep z węglowodanami zaczyna się kończyć, dlatego jesteś jeszcze lżejsza bez przechowywanego węglowodanu zwanego glikogenem. Co się stało? Po prostu mniej ważysz, a nie koniecznie straciłaś tłuszcz! Tłuszcz w organizmie jest nadal obecny, a waga innych substancji, takich jak glikogen, odpadów, wody itp. się zmieniła.

Teraz ponownie zważ się po kolacji, kiedy będziesz w pełni wypełniona posiłkami i wodą. Może Cię zaskoczyć, że prawdopodobnie ważysz 2 kg więcej! Możesz zobaczyć, że to takie mylące, gdy ludzie myślą, że utrata masy ciała i utrata tłuszczu są tym samym.

Dlaczego musisz znać różnicę? Ponieważ większość z nas, którzy chcemy być szczupli, chcemy stracić tłuszcz, a niekoniecznie chcemy schudnąć.

Mięśnie Skutecznie Spalają Tłuszcz

Teraz ważniejsza część. Zwykła utrata masy ciała może spowodować utratę masy mięśniowej, a to spowoduje zwiększenie tkanki tłuszczowej później. Tak, to ironiczne. Jest tak, ponieważ im więcej masz masy mięśniowej, tym bardziej skutecznie spalasz tłuszcz. Mięsień jest aktywną tkanką i wymaga kalorii do funkcjonowania. Tłuszcz w organizmie po prostu siedzi i nic nie robi, a zatem nie spala samodzielnie kalorii. Więc im mniej masz masy mięśniowej, tym mniej kalorii Twoje ciało spali. Im mniej kalorii spala Twoje ciało, tym więcej kalorii jest gromadzonych jako tłuszcz! Dlatego ważne jest, aby stracić tłuszcz, a nie tylko schudnąć, a szczególnie chronić tkankę mięśniową.

Jak to się dzieje, że osoba może stracić mięśnie w programie odchudzania? Na początek często słyszymy o ludziach, którzy stosują taką lub inną dietę. Większość diet wymaga poważnego ograniczenia spożycia żywności lub kalorii. Wówczas Twoje ciało zasygnalizuje umysłowi, że jesteś w trybie głodowym, a ciało jest zaprojektowane tak, aby gromadzić tłuszcz na zbliżający się głód i zużywa Twoje mięśnie na energię potrzebną w codziennych czynnościach.

Niektóre diety zalecają poważne ograniczenie węglowodanów. Węglowodany to pierwsze źródło energii w Twoim ciele. Kiedy Twoje ciało jest pozbawione węglowodanów, sięga po białko (mięśnie) i tkankę tłuszczową, aby zamienić je w energię. Co gorsza, z powodu ograniczonej konsumpcji węglowodanów, będzie mniej kalorii węglowodanów do wykorzystania jako paliwo, co ponownie zasygnalizuje początek trybu głodu. Zaklęty cykl Twojego ciała, kanibalizującego własny mięsień, znów się uruchamia. To samo dotyczy osób stosujących tabletki odchudzające lub programy odchudzania z popularnych gazet.

Dieta 1200 kcal To Błąd, Jeżeli Chcesz Schudnąć

Niektórzy sięgają po dietę 1200 kalorii. Kiedy zaczynasz mniej jeść, Twoje ciało to zauważy. Włącza się wtedy alarm, który mówi, że dzieje się coś niebezpiecznego. Twój organizm nie wie, kiedy będzie następny posiłek. Ciało reaguje zmniejszeniem metabolizmu, żeby zbyt szybko nie spalić całej dostępnej energii. Spowolniony metabolizm jest tym, czego na 100% nie chcesz. Powinniśmy współpracować z naszym ciałem, dostarczać mu potrzebną energię, aby nauczył się spalać kalorie na wysokim poziomie. Stały wzrost kalorii, a nie drastyczny spadek, podgrzewa metabolizm, przybliżając Cię do wymarzonego ciała.

Gdy ograniczasz się do tego, ile jedzenia możesz zjeść, odcinasz się także od tych ważnych składników odżywczych. Rezultatem mogą być braki, które powodują, że czujesz się zmęczony i przygnębiony, co znacznie utrudnia drogę do utraty wagi.

Na diecie niskokalorycznej prawie niemożliwe jest uzyskanie wymaganych ilości zarówno makroskładników, jak i mikroelementów. W celu szybkiego odświeżenia makroskładniki to składniki odżywcze, których potrzebujesz w dużych ilościach: węglowodany, tłuszcze, białka. Mikroskładniki odżywcze to składniki odżywcze, których potrzebujesz w mniejszych ilościach: witaminy i minerały, takie jak wapń, żelazo, witamina C itp.

Jak Ćwiczyć, Aby Schudnąć

Więc niektórzy mówią: ok, rozumiem, o co ci chodzi, więc po prostu wykonam wiele ćwiczeń cardio, aby schudnąć. Kolejny poważny błąd. Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego maratończycy, którzy często biegają wiele kilometrów i wykonują ćwiczenia cardio prawie codziennie, są tak szczupli bez dużej masy mięśniowej? Twoje ciało jest cudowną maszyną. Jest mistrzem dostosowywania się do warunków. Gdy biegniesz, skaczesz lub pływasz wystarczająco długo, dojdzie ono do wniosku: patrz, gdy jestem lżejszy, lepiej znoszę stres i poprawiam wytrzymałość. Zgadnij co? Twoje mięśnie są cięższe niż tłuszcze, a więc co Twoje ciało zrzuci, gdy chce być lżejsze? Mięsień czy tłuszcz? Twoje ciało zrzuci oba, ale więcej mięśni niż tłuszczów.

W każdym razie, dlaczego chcesz schudnąć tylko po to, by stać się mniejszą, ale z tym samym kształtem ciała i w tym samym lub niewiele mniejszym rozmiarze ubrań? Dlaczego miałabyś chcieć wziąć udział w programie odchudzania, który zjada mięśnie i obniża tempo spalania tłuszczu tak bardzo, że po zakończeniu programu tłuszcze znów się gromadzą?

Dlatego, gdy jesteś w programie odchudzania, musisz również wziąć udział w programie budowy mięśni. Będzie to oznaczać połączenie prawidłowego nawyku żywieniowego, ćwiczeń cardio i ćwiczeń w podnoszeniu ciężarów, aby zachować mięśnie i tracić tłuszcz.

Odtąd mów ludziom, że bierzesz udział w programie utraty tłuszczu, a nie w programie odchudzania. Że wprowadzasz prawidłowy nawyk jedzenia, a nie tylko dietę.

Mając na uwadze to rozróżnienie, będziesz wiedziała, jak skutecznie schudnąć, zachować i rozwijać mięśnie, a jednocześnie Twoja łazienkowa waga pokaże mniejszą cyfrę.

Dobry plan posiłków nie ogranicza kalorii. Zawiera bilans węglowodanów, tłuszczów i białek właściwych dla twojego typu ciała. Pozwala to twojemu ciału stracić tłuszcz, jednocześnie zachowując, a nawet zyskując tkankę mięśniową, co ułatwia osiągnięcie celów ciała wcześniej.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić – zapraszam na mój czwartkowy webinar.

>