Czy olej kokosowy jest zdrowy

7 Powodów, Dla Których Powinnaś Używać Oleju Kokosowego

Powszechnym błędem jest przekonanie, że olej kokosowy jest dla Ciebie zły. Ludzie na całym świecie doświadczają zdrowych korzyści płynących ze stosowania oleju kokosowego. Jest to jeden z najzdrowszych olejków, jakie możesz spożywać. Oto siedem głównych powodów, dla których warto stosować olej kokosowy jako alternatywę dla innych popularnych olejów kuchennych.

Olej kokosowy nie zmienia się w tłuszcz

Olej Kokosowy Nie Zmienia Się w Tłuszcz w Twoim Ciele.

W przeciwieństwie do wielu innych popularnych olejów, takich jak sojowy i kukurydziany, olej kokosowy nie spowoduje, że będziesz gruba. Olej kokosowy zawiera średniołańcuchowe trójglicerydy (MCT), które są łatwym paliwem dla organizmu. Spala je, bez zamiany w tłuszcz. Większość innych olejów i tłuszczów kuchennych zawiera trójglicerydy o długim łańcuchu (LCT). LCT są zwykle przechowywane w postaci tłuszczu. Ponieważ olej kokosowy jest MCT, łatwiej jest go wchłonąć i szybciej przekształcić w energię.

Ludzie w tropikach od wieków polegali na kokosach, które są tradycyjną podstawą ich diety. Codziennie spożywają duże ilości oleju kokosowego. Zamiast przytyć, pomaga im zachować zdrowie, szczupłą sylwetkę. Kiedy przechodzą z oleju kokosowego na nasze nowoczesne oleje, rozwijają się otyłość i problemy zdrowotne, z którymi boryka się nasze współczesne społeczeństwo.

Inni ludzie, którzy znają tę prawdę od dawna, to ludzie zajmujący się karmą dla zwierząt. Kiedy zwierzęta karmi się olejami roślinnymi, przybierają na wadze i wytwarzają więcej tłustego mięsa. Kiedy są karmione olejem kokosowym, stają się bardzo chude.

Olej kokosowy zwiększa metabolizm

Olej Kokosowy Zwiększa Metabolizm.

Olej kokosowy nie tylko szybciej przekształca się w energię w Twoim ciele, ale także zwiększa metabolizm, co sprzyja odchudzaniu. Ponieważ przyspiesza metabolizm, pomaga organizmowi efektywniej spalać zgromadzony w boczkach tłuszcz.

Olej kokosowy może nawet potroić spalanie kalorii. Ponieważ olej kokosowy jest MCT, jest tak szybko przekształcany w energię, że wytwarza dużo ciepła. W badaniu opublikowanym w American Journal of Clinical Nutrition, MCT spalają trzy razy więcej kalorii przez sześć godzin po posiłku w przypadku LCT.

Daltego tłuszcz kokosowy nazwano „podziemnym sekretem wysokiego metabolizmu”.

To wspaniała wiadomość dla osób z problemami z tarczycą, ponieważ olej kokosowy poprawia ospałą tarczycę, stymulując produkcję dodatkowych hormonów. Wykazano, że większość innych popularnych olejów, takich jak sojowy i kukurydziany, hamuje czynność tarczycy.

Olej kokosowy zawiera omega 3

Olej Kokosowy Zawiera Kwasy Omega 3

Większość olejów kuchennych zawiera kwasy tłuszczowe omega 6, których w polskiej kuchni jest o wiele za dużo. Nasz stosunek omega 6 do omega 3 powinien wynosić 1: 1, ale bardziej przypomina 50: 1. Musimy drastycznie ograniczyć konsumpcję olejów omega 6 i spożywać znacznie więcej olejów omega 3, aby być zdrowymi. A olej kokosowy jest wypełniony zdrowymi kwasami tłuszczowymi omega 3.

Olej kokosowy daje energię

Olej Kokosowy Dodaje Ci Energii

Ze względu na zdrowe kwasy tłuszczowe omega 3 oraz fakt, że zwiększa on metabolizm, większość osób, które przechodzą na olej kokosowy, odczuwa przypływ dodatkowej energii w codziennym życiu.

Wynika to z faktu, że olej kokosowy jest najbogatszym źródłem naturalnych trójglicerydów (MCT), które zwiększają metabolizm i prowadzą do utraty wagi. MCT promują termogenezę, która zwiększa metabolizm organizmu, wytwarzając energię. Wiele osób z zespołem przewlekłego zmęczenia i fibromialgią odkryło, że dodanie olejku kokosowego do ich diety było dla nich pomocne.

Olej kokosowy jest świetny dla skóry

Olej Kokosowy Jest Jedną Z Najlepszych Rzeczy Dla Twojej Skóry

Olej kokosowy to jedna z najlepszych rzeczy, które można zastosować bezpośrednio na skórę i włosy. Zapewnia ulgę w problemach skórnych, takich jak wysypka. Pomaga w gojeniu i przywracaniu skórze młodszego wyglądu. Wiadomo również, że pomaga osobom cierpiącym na infekcje drożdżakowe w skórze, a także wiele innych problemów skórnych.

Nie tylko zmiękcza i wygładza skórę, dodatkowo olej kokosowy ma właściwości przeciwutleniające, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Olej kokosowy to także doskonały olej do masażu.

Olej kokosowy jest zdrowszy od sojowego i kukurydzianego

Olej Kokosowy Ma Zdrowe Zalety, Których Nie Na W Większości Innych Olejów

Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że olej kokosowy ma działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, zarówno gdy jest spożywany, jak i stosowany miejscowo na skórę.

Większość olejów bardzo szybko się utlenia i zjełcza, powodując uszkodzenie wolnych rodników w naszym ciele. Olej kokosowy nie jest łatwo utleniany i nie powoduje szkodliwych wolnych rodników, takich jak wielonienasycone oleje roślinne. Uważa się, że uszkodzenia od wolnych rodników sa odpowiedzialne za wiele dolegliwości w naszym ciele, od zapalenia stawów po zwiększoną podatność na nowotwory.

Olej kokosowy pomaga również naszemu organizmowi skuteczniej wchłaniać inne składniki odżywcze, takie jak witamina E.

Olej kokosowy nadaje się do gotowania

Olej Kokosowy Jest Jednym z Najlepszych Olejów, Których Można Użyć Do Gotowania.

Ma wyższą temperaturę dymienia niż oliwa z oliwek, co oznacza, że może lepiej wytrzymać wyższe temperatury. Istnieje kilka zdrowych olejów omega 3, które możemy spożywać, takich jak len i oliwa z oliwek, ale nie radzą sobie one dobrze w wysokiej temperaturze, którą używamy do gotowania. Olej kokosowy można stosować w wyższych temperaturach gotowania.

Olej kokosowy jest trudniejszy do zjełczenia, w przeciwieństwie do innych olejów kuchennych, które często są zjełczałe na długo przed ich przyniesieniem do domu. Zjełczałe oleje powodują uszkodzenia od wolnych rodników w ciele, które są główną przyczyną raka. Olej kokosowy jest stabilny przez ponad rok w temperaturze pokojowej.

Z powodu dezinformacji, którą otrzymywaliśmy od lat, straciliśmy zdrowe korzyści, jakie olej kokosowy dawał mieszkańcom tropików przez wieki. Teraz został odkryty na nowo! Olej kokosowy jest tak skuteczny, że niedługo zobaczymy promowane suplementów oleju kokosowego, ale możesz Ty zacząć jeść i gotować z olejem kokosowym już dziś!

>