Jak Schudnąć do (na) Lata

Schudnij do Lata lub Na Lata

Nadwaga w letnim upale nie jest przyjemnością. A odsłonięcie grubego brzucha lub ud nie jest przyjemne. Szczególnie gdy wszyscy wokół Ciebie noszą stroje kąpielowe wielkości chusteczki i pokazują kaloryfer na brzuchach lub talię osy. W rzeczywistości dla osób z nadwagą lato może być nieprzyjemnym doświadczeniem, które wiąże się z niezliczonymi okazjami do zawstydzenia i dyskomfortu. Przyjrzyjmy się zatem, w jaki sposób możesz zredukować część tłuszczu i sprawić, aby następne lato było szczęśliwszym doświadczeniem.

Jednak najpierw ostrzeżenie.

Pułapka Odchudzania „Do Lata”

Jednym z gwarantowanych sposobów na porażkę jest poszukiwanie metody lub diety „na skróty”. Wiesz, co mam na myśli: rodzaj programu, który obiecuje „szybki i łatwy sposób na zmniejszenie masy ciała”. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​żadna z tych diet lub tabletek faktycznie nie działa, a dowody medyczne są dość jasne: maksymalny wskaźnik trwałej utraty tłuszczu wynosi do 1 kilograma tygodniowo (może nieco więcej, jeśli jesteś bardziej otyła).

Poza tym, gdyby genialnemu naukowcowi udało się opracować formułę do szybkiego, bez wysiłku zmniejszenia masy ciała, z dnia na dzień byłby bardziej znany niż Einstein. Na pewno nie sprzedawałby swojego programu w 30-sekundowych reklamach telewizyjnych ani w reklamach wysyłkowych. Więc ze względu na Twoje zdrowie psychiczne, a także zdrowie finansowe, nie marnuj czasu na metody odchudzania, które dają ekstrawaganckie obietnice.

Jeśli w to nie wierzysz, pomyśl o swoich przyjaciołach z nadwagą, którzy faworyzują krótkoterminowe „schudnij 14 kilo w dwa tygodnie” i zadaj sobie pytanie, dlaczego nadal mają nadwagę.

Trzymiesięczny letni plan diety

Nie możesz stracić dużo na wadze w ciągu tygodnia lub dwóch. Potrzebujesz około trzech miesięcy, aby znacząco wpłynąć na kształt ciała. Pamiętaj, że ludzkie ciało jest zainteresowane przetrwaniem, a nie wyglądem kosmetycznym, a ponieważ szybka utrata masy ciała jest objawem choroby, a nie dobrego zdrowia, jedynym gwarantowanym sposobem na poprawę kształtu ciała jest przyjęcie stopniowego podejścia do zdrowego odżywiania i zwiększenia aktywności.

W ciągu trzech miesięcy możesz stracić około 13 kilogramów — więcej niż wystarcza, aby większość osób z nadwagą odczuła zauważalną poprawę zdrowia, a także znacznie szczuplejsze ciało. A dzięki stopniowemu zmniejszaniu masy ciała w ten sposób masz znacznie mniejsze szanse na powrót do wcześniejszej masy ciała, więc w razie potrzeby możesz dalej tracić przy mniejszym ryzyku wystąpienia efektu plateau.

Potrzebujesz motywu.

Nikt nie lubi zmieniać swoich nawyków. Jeśli więc chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe i stopień aktywności, potrzebujesz silnego motywu — czegoś, co utrzyma Cię na diecie i przy ćwiczeniach, gdy nadejdzie nuda. Niezależnie od wybranego motywu, musi to być coś silniejszego niż chęć jedzenia smacznych wysokokalorycznych potraw przed telewizorem!

Dobra Motywacja do Odchudzania

Wszystko, co zobowiązuje Cię z góry do osiągnięcia celu odchudzania, stanowi świetny motyw. Więc bądź odważna. Zarezerwuj drogie wakacje na plaży lub kup wspaniałe ubrania, które pasują do ciała, które chcesz mieć na koniec swojego programu diety. Oba te działania wymagają sukcesu, a tym samym zapewniają stałą motywację po drodze.

Bądź Pozytywna Co Do Krótkoterminowych Poświęceń

Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć na lato, zaoszczędzić pieniądze lub zdać egzaminy, ważnym elementem układanki motywacyjnej jest Twoja zdolność do pozytywnego nastawienia się do krótkoterminowych poświęceń. Wybór jest dość prosty: możesz skupić się na „deprywacji” związanej z rezygnacją z niektórych pokarmów lub możesz skupić się na korzyściach, które otrzymasz, nie jedząc tych pokarmów.

Niestety wielu dietowiczów  koncentruje się na poczuciu straty i niewygody. Po pewnym czasie postrzegają swoją dietę jako ciężar, nudę i złą konieczność. Dlatego tak wielu z nich rezygnuje. Nie widzą korzyści, jakie przyniesie im utrata masy ciała. Jeśli chcesz poprawić sylwetkę na lato, musisz unikać tej pułapki i docenić długoterminowe korzyści, jakie otrzymasz, wprowadzając krótkoterminowe zmiany w swoim stylu życia.

Dobra Wiadomość O Poprawie Diety

Wiele z naszych gustów, nawyków i ogólnego stosunku do jedzenia jest pod silnym wpływem tego, co jemy i pijemy. Mam niezliczone klientki, które zgłosiły zdumiewające zmiany w osobistych i rodzinnych nawykach żywieniowych po niespełna trzech tygodniach lepszego odżywiania. Chodzi o to, że przeciętna współczesna dieta zawiera cukier, tłuszcz i sód, a wszystko to warunkuje, że chcemy więcej takich produktów. Jeśli potrafisz zerwać z uzależnienia od śmieciowych składników przez nawet 2-3 tygodnie, zauważysz ogromną różnicę w swoich gustach. Co prowadzi mnie do następnego ważnego punktu.

Pomyśl O Zdrowym Odżywianiu, A Nie O Odchudzaniu.

Z mojego doświadczenia wynika, że jedną z najbardziej skutecznych strategii odchudzania jest skupienie się na zdrowym odżywianiu. Nie twierdzę, że nie powinieneś stać na wadze, tylko nie mierz postępu wyłącznie na podstawie tego, co mówi waga. Pamiętaj, że równie ważne jest cieszenie się jedzeniem i poczucie w ciele zmiany nawyków żywieniowych. A każda dieta, której nienawidzisz, na pewno się nie powiedzie, bez względu na to, ile schudniesz, ponieważ jak tylko osiągniesz swój cel, powrócisz do starych nawyków żywieniowych i odzyskasz każdy stracony kilogram.

Ćwiczenia Zapewniają Wspaniałe POŚREDNIE Korzyści.

Ćwiczenia powodują spalanie dodatkowych kalorii i dlatego pomagają zwiększyć deficyt kalorii. Ale ich bezpośredni wpływ na odchudzanie jest zwykle dość niewielki. W rzeczywistości przybieranie na wadze nierzadko zdarza się, gdy zaczynasz ćwiczyć. Rzeczywiste korzyści odchudzające wynikające z aktywności fizycznej są pośrednie. Zwiększa tempo przemiany materii, pomagając nam spalać kalorie w nieco szybszym tempie i poprawia nastrój, co zwykle zmniejsza naszą potrzebę komfortowego jedzenia.

Nie przesadzaj jednak z treningami. Straciłam rachubę liczby klientów, którzy zaczęli ćwiczyć zbyt energicznie i wypalili się w ciągu 3 tygodni. Najlepiej zacząć od 30 minut dziennie aktywności fizycznej, którą możesz łatwo zarządzać i bardzo stopniowo zwiększaj czas trwania i intensywność. Słuchaj swojego ciała przez cały czas i pamiętaj, aby wcześniej się rozgrzać, a potem uspokoić oddech i rozciągnąć.

Zobacz Siebie Taką, Jakim Chcesz Być.

Jeśli Twoim celem jest talia, którą z dumą możesz wystawiać na słońcu, nie czekaj, aż to się „wydarzy”. Wizualizuj to od momentu rozpoczęcia diety. Wyobraź sobie spacer po plaży lub leżenie przy basenie z idealnie płaskim brzuchem. Bez względu na to, jakie masz ambicje w stosunku do swojej wagi lub ciała, przyzwyczaj się do wizualizacji w najdrobniejszych szczegółach. Ponieważ „widzenie” jest pierwszym krokiem do spełnienia. Jak mówią, jedno zdjęcie jest warte tysiąca słów.

Czujesz Się Zniechęcona? Po Prostu Wizualizuj Korzyści!

Jeśli masz dużo do stracenia na wadze (30 kilogramów i więcej), możesz nie myśleć, że utrata 13 kilo w ciągu trzech miesięcy jest szczególnie cos warta. Jeśli tak myślisz, zadaj sobie to pytanie: Jaka jest alternatywa? Bez względu na to, jaką metodę wybierzesz, nie będziesz tracić na wadze szybciej, więc jest to tylko pytanie, kiedy zaczniesz i ile to zajmie.

Mogę teraz odpowiedzieć na ostatnie pytanie. Zrzucenie 50 kilogramów zajmuje około roku — zwykle nieco dłużej, aby uwzględnić wszystkie przeszkody po drodze. Piętnaście miesięcy to bardziej realistyczny okres na zmniejszenie masy ciała o tę masę. To jest nic. Po prostu wyobraź sobie, jak chodzisz ulicą o 50 kilo lżejszy i powiedz mi, że zdrowe jedzenie przez 15 miesięcy jest zbyt wysoką ceną, aby zapłacić za tak cudowną perspektywę.

Twój Pierwszy Priorytet — Uzyskaj Wsparcie.

Jeśli naprawdę chcesz schudnąć na lato, Twoim priorytetem jest znalezienie wsparcia. Dołącz do grupy wspólnego odchudzania, znajdź trenera, coacha czy terapeutę, przychodź na spotkania na żywo lub online. Samodzielne odchudzanie jest całkowicie możliwe, pod warunkiem, że wszystko idzie dobrze, a waga wciąż mówi przyjemne rzeczy. Jednak kiedy pojawią się trudności, a te na pewno będą, wsparcie prawdziwych ludzi może zrobić różnicę między sukcesem a porażką. Jeśli masz trudności ze znalezieniem wsparcia, wypróbuj mój Kurs Odchudzania i Zdrowego Odżywiania. To świetna zabawa i bardzo inspirująca praca nad Twoim sukcesem i wymarzoną sylwetką.

>