Jedz Więcej, Aby Schudnąć!

A to było tak…

W latach 50. XX wieku na rynek medyczny trafiło wiele nowych zabawek. Operacje chirurgiczne stały się bardziej popularne i ludzie wszelkich rozmiarów i kształtów szli pod skalpel.

Szybko okazało się, że ci z dużą nadwagą lub otyłością zaczęli umierać na stole operacyjnym.

W celu zapobieżenia tym śmierciom lekarze zaczęli odkładać operacje o 4 miesiące i dosłownie głodzili pacjentów, aby szybko schudli.

Kobiety dostawały 1200 kcal dziennie, a mężczyźni 1800. Pamiętaj, że mieli oni 30-50 kilogramów nadwagi, więc potrzebowali drastycznych środków, inaczej mogli umrzeć.

Problem w tym, że to zadziałało.

Nie był to problem dla owych pacjentów czy ich lekarzy, ale jest to problem dla Ciebie oraz dla tych wszystkich, którzy mieli kłopot z masą ciała od tamtego czasu.

Gdy spragnieni szczuplejszej sylwetki ludzie zobaczyli, że 1200 i 1800 kcal działa, bez żadnej refleksji zaczęli to kopiować.

70 lat później 1200 i 1800 kalorii są złotym standardem odchudzania, niezależnie od tego, że robią więcej szkody niż dobrego.

Co to oznacza dla Ciebie?

Gdy przychodzą do mnie klienci, którzy chcą schudnąć, są zaskoczeni, jak dużo muszą jeść. To naturalna reakcja ludzi, którzy nigdy nie schudli, odżywiając się prawidłowo.

Oczywiście mówiąc „jedz więcej, aby schudnąć” nie namawiam Cię, abyś jadła więcej niż Twoje ciało potrzebuje. To nie tak działa.

Bez wątpienia potrzebujesz stworzyć deficyt kaloryczny, aby Twoje ciało spalało zmagazynowany tłuszcz. Natomiast, jest więcej niż pewne, że będziesz musiała jeść więcej kalorii, niż wydaje Ci się, że powinnaś, aby schudnąć.

Moim zdaniem, moim zawodem i moją pracą jest pomóc Ci schudnąć. Daleka jestem więc od sabotowania Twoich wysiłków. Jednak robię to na podstawie nowoczesnej wiedzy, a nie nonsensów, które zaczęły się 70 lat temu.

Tak czy inaczej, czy chudniecie 3-5 kilogramów miesięcznie i jednocześnie jedzenie więcej niż się spodziewałaś, brzmi tak źle i trudno?

>