Szalona dziewczyna

Jak Schudnąć i Nie Oszaleć❗

Utrata wagi może być długim, ciągnącym się procesem i zbyt łatwo jest „rzucić ręcznik”, że tak powiem. Wynika to przede wszystkim z frustracji spowodowanych powolnymi wynikami lub pozornym brakiem wyników.

Zachowaj zdrowie psychiczne w swoim odchudzaniu – naucz się robić małe kroki, aby osiągnąć swoje długoterminowe cele.

1… Zrób plan

Masz plan? Ludzie czasami mylą plany z celami.

Ostatecznym celem w Twoim przypadku jest utrata masy ciała, plan jest środkiem, który zamierzasz użyć, aby się tam dostać. Chociaż bez wątpienia będziesz mieć cele krótkoterminowe i długoterminowe, nie są one Twoim planem.

Plan polegałby na przykład na jedzeniu śniadania; chodzenie pół godziny dziennie na szybki spacer; brak posiłków po 20; itp. Są to plany, które mogą pomóc Ci osiągnąć cel utraty wagi.

Jeśli próbowałeś już wcześniej pewnych rzeczy, które nie działały z powodu Twojego stopniowego spadku zaangażowania, spróbuj trochę rozluźnić plan na coś, co można łatwo osiągnąć bez nadmiernego wysiłku.

Jeśli masz plan na chodzenie / bieganie 1 godzinę dziennie, ale uważasz, że możesz się zbyt łatwo poddać: choć przez 15 minut dziennie, a gdy miniesz 15 minut, spróbuj wydłużyć ten czas o kolejne 15 minut. Lepiej jest zrobić plan na 15 minut chodzenia dziennie i robić to niż planować chodzenie 1 godzinę dziennie i nigdy nie wychodzić z kanapy.

Zrobione jest lepsze od doskonałego!

Jeżeli nie masz planu, nie wiesz jak go przygotować lub chcesz skorzystać z mojego doświadczenia, zapraszam Cię na mój webinar w najbliższy czwartek. https://monikaklos.pl/webinar

2… Wykonaj plan codziennie

Największy plan odchudzania na świecie nic nie da, jeśli go nie użyjesz.

Tak wiele osób ponosi porażkę, ponieważ chcą schudnąć, ale nie chcą podejmować żadnych kroków, aby rzeczywiście osiągnąć swoje cele. To tak, jakby ktoś powiedział: „Chcę zarobić 5000 zł w tym miesiącu”, ale nie ma pracy i nigdy nie opuszcza kanapy, by jej szukać.

Już prędzej praca pojawi się u Twoich drzwi i da Ci 5000 zł za siedzenie, niż stracisz wagę, jeśli nie będziesz nic z tym robić.

3… Daj sobie czas

Kontynuuj, koncentruj się na celach odchudzania i nie poddawaj się. Rozpoczęcie nie jest najłatwiejsze, ale udowodniono, że budowanie nawyku trwa minimum 21 dni. Kontynuuj swój plan przez kilka tygodni, a będziesz na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów w zakresie odchudzania.

Po prostu tworząc plan, dopracowując plan i pozostając przy nim, wkrótce zaczniesz widzieć wyniki odchudzania. Czasami wystarczy zobaczyć początek wyników, aby zmotywować nas do wytrwałości.

>